Lehed

reede, 28. august 2015

AUGUST 2015Augustikuus toimunud sündmused:


FOTONÄITUS "Euroopa maaelu piltides" avatud kuni septembrikuu lõpuni Euroopa maaeluvõrgustik ja Euroopa Komisjon korraldas 2012. a. üle-Euroopalisele konkursi "Euroopa maaelu piltides". Fotokonkurss viidi läbi Euroopa Liidu riikide LEADER tegevusgruppide abiga ning selle eesmärgiks oli edendada ja pöörata tähelepanu Euroopa maaelu arengule. Näitusel on konkursi parimad tööd.
    Parima keskkonnafoto tiitel tuli Eestisse - Jõgevamaa Koostöökoja piirkonna fotograaf Liina Laurikaineni foto "Väike mees - suur puu".
   Pildile on jäädvustatud Eesti kõige jämedam ja üks vanim puu - 8-meetrise ümbermõõduga Tamme-Lauri tamm.1. augustil II EISTVERE LEIVAPÄEV Rukkileib on läbi ajaloo olnud eestlastele üks olulisemaid toiduaineid, eestlase identiteet, kodu ja kodususe, toidu ja elatise sümbol. Tähistamaks Sangaste rukkisordi aretamise 140.aastat on 2015.a. kuulutatud rukkiaastaks.
Oma õla panid leivapäeva korraldusele alla Eistvere Mõis, Eistvere Külaselts, Imavere Kultuuriselts, klubi „Kuldne Sügis”, Imavere Vallavalitsus, Piimandusmuuseum ja mitmed lahked eraisikud.

Krista Kollo tegi meenutuseks pildigalerii 1. augustil toimunud II Eistvere Leivapäevast.


7. ja 8. augustil Imavere vallas ideeretkel Eesti Maapäeva külalised
7.-9. augustil toimub Säreveres Eesti Külade XI Maapäev "Kuulakem, külad kõnelevad"4.-11. augustil osales naisrahvatantsurühm "Pillerpäkad" Rootsis Helsingborgis rahvusvaheliselt festivalilt  Europeade


8.-22. augustil Imavere rahvamajas ja noortekeskuses rahvusvaheline vabatahtlike laager13. ja 14. augustil töötas rahvusvaheline vabatahtlike laager
Imavere koolimajas (remonditööd) ja Käsukonna külamajas (ruumide puhastamine ja korrastamine, küttepuude kuuri viimine ja kõrge rohu trimmerdamine)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar